25 січня, 2017

Урок музичного мистецтва у 4 класі

Мандрівка до Угорщини

Мета:навчальна: познайомити учнів із музичними традиціями угорського народу, зокрема, народним танцем чардашем. Навести приклади використання мелодій та ритмів чардашу у творах композиторів різних національностей;
розвивальна: розвивати емоційну сферу учнів, предметні та міжпредметні компетентності, навички кантиленного співу, почуття ритму.Збагачувати кругозір, слухацький досвід і мистецькі знання школярів;
виховна:виховувати в четвертокласників повагу до культурних традицій різних народів, викликати інтерес і бажання їх вивчати.
Музичний матеріал: Й.Брамс Угорський танець №5, полька(чеська народна пісня ).
Тип уроку: урок поглиблення теми
Обладнання: музичний інструмент, ноти, фонохрестоматія, комп’ютер, ілюстрації, портрети композитора, підручник.
               
ХІД УРОКУ

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
        
Ось зараз почався музичний урок,
Про це сповістив нас веселий дзвінок.
Сказав, як розлився високою нотою:
Вітаю вас, діти, з початком уроку.

Ми продовжуємо подорожувати країнами Європи.

Сьогодні ми будемо:
Слухати і пам’ятати,
Співати, грати, танцювати,
Думати,аналізувати,говорити,
Фантазувати і творити.


1.   Актуалізація опорних знань
-        Ви любите подорожувати?
-        В яких країнах ми побували на минулому уроці?
-        З якою метою ми здійснювали подорожі?
2.    Бліц - опитування
-        Пригадайте польський народний танець.
-        Поясніть назву.
-        Якими словами можна охарактеризувати мазурку?
-        Назвіть прізвище композитора, який написав близько 60 мазурок?
-        Назвіть чеський народний танець.
-        Чому його часто вважають польським?
-        Які слова можна підібрати для характеристики польки?
3.Вокально-хорова робота
Розспівування
Виконання   чеської   народної  пісні «Полька»
-        Повторення мелодії
-        Робота з акцентами
-        Визначення пульсу
-        Визначення ритму
-        Спів зі словами
-        Виконання з рухами

4.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ.
ОСНОВНА ЧАСТИНА РОБОТА В ЗОШИТІ( ЧИСЛО, ТЕМА)


Презентація
Слайд 1
Сьогодні ми вирушимо в подорож до Угорщини.


Слайд 2
Угорщина – держава в центральній Європі, її столицю Будапешт називають перлиною Дунаю.

Слайд 3
Угорщину з усіх боків оточують гори.
Якщо подивитися на цю країну з висоти, її територія здається схожою на велике, неправильної форми блюдце.

Слайд 4
Угорці гостинний і дуже музичний народ
Музична культура цієї країни дуже давня. Велику роль у її поширенні відіграли цигани, які мандрували країною і співали угорські народні пісні.

Слайд 5
Візитною карткою угорського народу є чардаш -
народний танець.
 Чардаш – угорський народний танець (в перекладі «трактир», «шинок»).

Слайд 6
Будова чардашу
-        2 частини
-        Гострий ритм
-        Яскрава мелодія

Виконують його соло й одночасно парами.( перегляд відео
«Чардаш»).

Слайд 7

 Його мелодії та ритми надзвичайно яскраві і звучать у музиці не лише угорських, а й композиторів інших національностей.



Слайд 8
Німецький композитор Йоганнес Брамс цікавився угорським фольклором. Це захоплення відобразилось у збірці «Угорські танці». в яких Брамс використав справжні угорські мелодії. Вони прославили його ім’я на весь світ. «Угорські танці»  спочатку  були написані для фортепіано в 4 руки. Пізніше з’явилися переклади «Угорських танців» для різних ансамблів, інструментів соло, оркестру.
До циклу входить 10 номерів. Ми послухаємо угорський танець № 5.

Слухання музики Й.Брамс «Угорський танець № 5»( відео)

Слайд 9
Оберіть слова, що характеризують музику Й. Брамса.

·       Хто виконує музичний твір?
·       Назвіть групи музичних інструментів симфонічного оркестру.
·       Чи схожий цей танець із танцювальною музикою
слов’янських народів?
·       Уявіть танцюристів та розкажіть про їхній танок.

   5.  ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
·       Що незвичного у музиці чардашу?
·       Чим сподобалася вам музика «Угорських танців»
Й. Брамса?

Слайд 10
Знайти відповідність: танець – країна.


6. ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ.
 Клас ділиться на 3 групи.
Учні отримують конверти з завданнями:   
-        1 група- характеристика польки;
-        2 група – характеристика чардашу;
-        3 група- відобразити враження від уроку.


7. ПІДСУМОК  УРОКУ
ГРА « ТАК – НІ»
-        Ми подорожували до Угорщини?
-        Мазурка -угорський народний танець?
-        чардаш -угорський народний танець?
-        Складається із 2 частин?
-        1 повільна і 2 повільна?
-        1 повільна і 2 швидка?
-        Збірка Й.Брамса називається «Угорські танці»?

 Розкажіть про своє враження від уроку.(3 група).

Разом із творами Й. Брамса  ми потрапили до Угорщини, слухали музику, відому за межами цієї  держави, адже музична мова зрозуміла всім народам.


Підготувала
вчитель музичного мистецтва

Аблаєва С.М.

Презентація до уроку

















Немає коментарів:

Дописати коментар